• Prihlasovacie údaje obdrží každý žiak od svojho triedneho učiteľa. Prihlasovacie údaje sú v tvare:

Prihlasovacie meno: priezviskoX@zszupkov.sk (X = poradové číslo)

Heslo: 8 miestne heslo (4 číslice,2 malé a 2 veľké písmená)

Na Edupage a do počítačov, notebookov a tabletov v škole sa žiak prihlasuje nasledovne:

Prihlasovacie meno: priezviskoX

Heslo: 8 miestne heslo (4 číslice,2 malé a 2 veľké písmená)

V prípade, že žiak nemá prístupové údaje z dôvodu straty týchto údajov, kontaktujte: admin@zszupkov.sk. V správe uveďte meno, priezvisko a triedu žiaka, pre ktorého chcete získať prístup.

Pristupovať k produktom Microsoft Office 365 môžete:

1. Pre notebooky a stolné počítače cez webovú lokalitu: www.office.com

2. Pre mobilné telefóny: Obchod Play pre Android a App Store pre iOS

Názov aplikácie pre Obchod Play/App Store je Microsoft Office a ikonka vyzerá nasledovne:

Postup pre prihlásenie:

1. Po otvorení stránky klikneme na tlačidlo Prihlásiť sa (Sign In):

2. Teraz zadáme svoje prihlasovacie meno v tvare: priezvisko.meno@zszupkov.sk

3. Systém overí, či užívateľ so zadaným prihlasovacím menom existuje. Podľa toho sa zobrazí jedno z nasledovných okien:

4. Po úspešnom prihlásení sa zobrazí úvodná obrazovka. Ak ste sa prihlásili úplne prvý krát, tak sa zobrazia tipy pre používanie aplikácie, stačí si ich prečítať a klikať na tlačidlo Ďalej. Po zobrazení všetkých úvodných nastavení by ste mali vidieť používateľské prostredie (obrázok nižšie), všetky potrebné programy nájdete v stĺpci vľavo. Ak si chcete zobraziť aj ich názvy, stačí v ľavom hornom rohu kliknúť na ikonku s 9 bodkami.

5. Teraz môžete začať plnohodnotne používať produkty Office 365.

Najčastejšie budú žiaci používať Word, Excel a Powerpoint.

Onedrive je podobný USB kľúču, ktorý je umiestnený v cloude (na servery) - ak si sem žiak uloží dokumenty, vie sa k nim dostať z ľubovoľného miesta a zariadenia, ktoré má prístup na internet.

Ak budeme musieť prejsť na dištančné vzdelávanie, nezaobídeme sa bez aplikácie Teams (Tímy). Umožňuje usporiadať videokonferencie (schôdze) medzi všetkými žiakmi triedy a učiteľom. Bližšie informácie o aplikácii Teams sú popísané v ďalšom návode.

6. Ak sa chcete odhlásiť z Office 365, tak kliknite do pravého horného rohu na ikonku s iniciálami vášho mena a priezviska a zobrazí sa možnosť Odhlásiť sa.