• Doteraz mohli deti našej školy počas dištančnej výučby používať produkty Microsoft Office 365 len v online verzii. Pomocou prihlasovacieho mena a hesla sa každý žiak školy dokáže prihlásiť do tejto služby. Pre úspešné prihlásenie môžete použiť stolný počítač, notebook, tablet alebo aj mobilný telefón.

Od 8. marca 2021 má naša škola zakúpenú verziu Microsoft Office 365 A3. Ide o balíček programov, ktoré si môžu deti nainštalovať do 5 zariadení (počítač, notebook, tablet, smartfón) na rôznych platformách(windows, android, mac). Všetky služby sú pre žiakov bezplatné, nemusíte teda pre svoje deti kupovať desktopovú verziu Microsoft Office 2019, poprípade staršiu verziu. Inštaláciu nájdete popísanú tu.

Súčasťou spomínaného kancelárskeho balíka Office 365 A3 sú nasledovné desktopové aplikácie:

Word - textový editor

Excel - tabuľkový kalkulátor

Powerpoint - tvorba prezentácií

Access - databázy (neexistuje online verzia)

Outlook - emailový klient

Onedrive - cloudové úložisko

OneNote - vytváranie poznámok

Skype for Business - videohovry

+ ďalšie aplikácie dostupné online: SharePoint, Sway, Forms, ....

TEAMS sa dá používať aj offline, no treba si ho nainštalovať osobitne!

Ukážky z prostredí vybraných programov: