• Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie.
      • François de La Rochefoucauld
      • Prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy sa realizuje pomocou systému EDUPAGE, do ktorého majú prístup všetci žiaci našej školy a ich rodičia. Ak ste rodič a nemáte prístup do tohto systému, kontaktujte triedneho učiteľa svojho dieťaťa.

PRIHLASOVANIE a ODHLASOVANIE z obedov

Prihlasovanie na obedy nie je možné inak ako zaplatením stravného u vedúcej školskej jedálne/prevodom na účet. Ak ste odhlásili vaše dieťa alebo sa odhlásilo omylom samo, môžete ho opätovne prihlásiť telefonicky u vedúcej školskej jedálne, najneskôr do 7:30 hod. aktuálneho dňa. Odhlásiť sa zo stravy sa dá najneskôr do 7:30 hod. aktuálneho dňa, kedy je žiak prihlásený na obed.

NOVÉ ČIPY PRE STRAVNÍKOV

Každé dieťa prihlásené na obedy obdrží elektronický čip. Pomocou neho si vyzdvihne v školskej jedálni obedy počas celého školského roka. Záloha za 1 čip je 0,60 €. V prípade poškodenia si musí žiak zakúpiť nový čip v tejto sume. Odporúčame, aby žiaci čipy nenosili voľne na kľúčoch na krku a nedávali ich do blízkosti zariadení, ktoré vyžarujú elektromagnetické vlnenie, pretože môžu poškodiť čip a stane sa nefunkčným.

Stravovanie v materskej škole

Do materskej školy sa desiata prináša o 9:00 hodine.

Zastúpené sú pokrmy s rôznorodou chuťou, ale aj výživovou hodnotou, ako napríklad chlieb, pečivo, nátierky slané i sladké, ovocie, zelenina, cereálne výrobky, dezerty, múčniky,…

Obed v školskej jedálni začína príchodom detí z materskej školy o 11:30 hodine.

Žiaci prvého stupňa odoberajú stravu v čase od 11:30 do 12:00 hod.
        Žiaci druhého stupňa odoberajú stravu v čase od 12:20 do 12:50 hod.

Obed trvá do 13:30.

Našou snahou je, aby aj pri obede boli zachované zásady správnej výživy. V rámci toho pridávame k obedu zeleninové šaláty, oblohy, rôzne druhy ovocia, jogurtov či cereálnych tyčiniek.

O 14:00 sa pripravený olovrant prinesie do materskej školy.

Organizácia zamestnancov

O prirodzený chod školskej jedálne, zostavovanie jedálneho lístka, prípravu pokrmov sa stará personál v tomto zložení:

1. Jana Žiaková – vedúca školskej jedálne
        2. Mária Puková – hlavná kuchárka
        3. Anna Gundová – pomocná kuchárka
        4. Mária Kosťová – pomocná sila ŠJ

Zásady školskej jedálne zo strany stravníkov

1. Nový stravník je povinný pred začiatkom stravovania vypísať „Zápisný lístok stravníka“ a odovzdať ho vedúcej školskej jedálne, ktorá ho oboznámi s ďalším postupom.
        2. Ak sa stravník chce odhlásiť z obeda:
          • musí s tým oboznámiť vedúcu ŠJ najneskôr do 7:30 hod. daného dňa;
          • poprípade telefonicky alebo e-mailom;
          • ak tak neurobí, obed mu bude započítaný.

Jana Žiaková, vedúca ŠJ

Kontaktné údaje: