• Občianske združenie Vtáčnik
        • Pomôžte našej škole pri organizovaní a financovaní školských aktivít.
      • Občianske združenie Vtáčnik bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra SR dňa 5. apríla 2004. Je združením otvoreným pre všetkých ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie, rasu, národnosť, sociálny pôvod, náboženské vyznanie a iné. Hlási sa k princípom demokracie, plurality a humanizmu. Hlavným cieľom OZ Vtáčnik je mimoškolská práca s deťmi, mládežou a dospelými občanmi pre deti, mládež a širokú verejnosť Kľakovskej doliny.

Hlavnými zameraniami OZ Vtáčnik sú:

• všestranný a harmonický rozvoj osobnosti,
        • organizovanie verejných stretnutí mladých ľudí,
        • podpora neformálneho vzdelávania so zameraním na pohyb a pobyt v prírode, hry a šport, výchova k prírode, skrášľovanie životného prostredia v obciach,
        • výchova ku kultúrnym tradíciám Kľakovskej doliny,
        • realizácia protidrogových programov pre deti a mládež s vytváraním možností aktívneho zapájania sa širokej verejnosti,
        • viesť deti a mládež k túžbe po poznaní a k jedinečnému zážitku.

Občianske združenie VTÁČNIK je od svojho vzniku hlavným grantom okresnej speváckej súťaže ľudových a zľudovelých piesní DOLINA, DOLINA, ktorú organizuje v spolupráci so ZŠ s MŠ Župkov.

Vážení rodičia a priatelia školy!

Každý rok máte právo sami rozhodnúť o tom, na aký účel budú využité 2% z Vašich daní. Podľa zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z.z. o tom môžu rozhodnúť právnické aj fyzické osoby.

Občianske združenie Vtáčnik je tiež subjektom, ktorý môže v roku 2011 prijímať 2% z dane, ktorú odovzdávate štátu.

Prosíme Vás, využite aj túto možnosť, ako pomôcť škole. Môžete požiadať o pomoc aj svojich príbuzných a známych, aby nenechali 2% zo svojich daní v rukách štátnych úradníkov, ale nech ich radšej venujú na rozvoj školy, do ktorej chodí Vaše dieťa.

Peniaze získané z 2% Vašich daní budú využité na:

• zakúpenie odmien pre deti, ktoré budú úspešne reprezentovať našu školu,
        • zakúpenie nových pomôcok,
        • organizovanie speváckej súťaže Dolina, dolina,
        • financovanie rôznych súťaží a podujatí pre našich žiakov.

V prípade záujmu o poukázanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov podľa č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, ktorej bolo za zdaňovacie obdobie vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za rok 2011 môžete túto sumu poukázať na:

Obchodné meno alebo názov: Občianske združenie Vtáčnik pri Základnej škole Župkov
        Sídlo: Základná škola č. 18, 966 71 Župkov
        Právna forma: občianske združenie
        Identifikačné číslo prijímateľa (IČO): 37953273

Nezabudnite prosím dodržať termín do:

31. 3. 2019 – právnické osoby a fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie
        30. 4. 2019 – zamestnanci, ktorí majú svojho zamestnávateľa

Ďakujeme Vám.