• Po úspešnom prihlásení do Office 365 popísanom v predchádzajúcom kroku získate prístup k programu Microsoft TEAMS.

Pomocou tohto nástroja bude na našej škole v prípade potreby prebiehať online výučba.

Ikonka pre spustenie sa nachádza v stĺpci vľavo a vyzerá nasledovne:

Po otvorení aplikácie máte na výber z nasledovných 2 možností (obrázok nižšie):

• Získajte aplikáciu pre Windows
          • Namiesto toho použiť webovú aplikáciu

Kľudne môžete používať webovú verziu, no pokiaľ by ste s ňou mali problém (niektoré prehliadače mávajú problém napríklad s kamerou), tak si desktopovú aplikáciu môžete stiahnuť aj na stránke: Microsft TEAMS pre WINDOWS

Nemusíte sa báť, pretože zdieľaný obsah od učiteľov (súbory typu Word, Excel, Powerpoint, ... ) dokáže desktopová aplikácia bez problémov zobraziť. Navyše prostredie vo webovej a desktopovej verzii vyzerá rovnako, jediný rozdiel je, že menu sa nenachádza v plávajúcom okne v strede, ale na vrchu okna.

Pre prihlásenie použite rovnaké prihlasovacie údaje ako aj pre Office 365.

Po úspešnom prihlásení a otvorení aplikácie vidíte nasledovné prostredie (na obrázku sú zobrazené tímy), každý žiak bude súčasťou tímov, do ktorých ho zaradí vyučujúca učiteľka/učiteľ:

Najdôležitejšie pre žiakov je sledovať, kedy majú najbližšie online vyučovanie. Stačí si kliknúť v ľavom menu na položku Kalendár a zobrazia sa vám všetky naplánované hodiny.

Po kliknutí na vybranú online prednášku (hodinu) sa môžete pripojiť. Ak by ste aj meškali, budete sa môcť do videokonferencie (schôdze) pripojiť aj dodatočne. Po kliknutí na tlačidlo Pripojiť sa si môžete nastaviť webkameru a mikrofón.

V mojom prípade som nemal k dispozícii mikrofón, preto je šedý a nedá sa ani aktivovať. Môžete ešte kliknúť na ozubené koliesko (Vlastné nastavenia), kde si môžete nastaviť ktoré zariadenie bude snímať obraz (webkamera), prehrávať zvuk (slúchadlá, reproduktory) alebo snímať zvuk (mikrofón), záleží to od toho, čo všetko máte pripojené k počítaču.

Teraz už stačí len kliknúť na tlačidlo Pripojiť sa teraz.

Zobrazí sa vám videokonferencia (schôdza), kde budete vidieť zdieľaný obsah od pani učiteľky. Nachádza sa tam aj ovládacie menu, ktoré je umiestnené buď navrchu okna (desktop aplikácia) alebo v strede okna (web).

Na nasledovnom obrázku je ovládacie menu bližšie popísané.

Ukážku z videokonferencie zverjením neskôr, keďže nemám screenshot z prostredia, kde je pripojených viacero žiakov ;)

PS: Používateľské prostredie pre Android/iOS aplikácie je podobné a postup zhruba rovnaký, len sú ikonky na smartfóne inak rozmiestnené. Aplikácia sa ovláda podobne ako Facebook/WhatsApp.