• Vystúpenie kúzelníka

    • ...vystúpenie... kúzelník... 1. stupeň... materská škola... rozlúčka so školským rokom... radosť detí... balóny... smiech a zábava... hókus pókus... triky... šikovné ruky... postreh... ďakujeme sponzorom...

    • Návšteva

    • ...šport spája... štvrtáci zo ZŠ Štefana Moysesa v Žiari u nás... prehliadka drevenice... prechádzka k tetradymitu... sladká desiata... priateľský zápas... tešilo nás... 

    • Športový deň

    • Dňa 28. 6. 2023 si 1. stupeň spolu s pánom učiteľom Hlavačkom zorganizoval športovú olympiádu. Súťažilo sa v štyroch disciplínach - beh na 60 metrov, beh na 300 metrov, skok do diaľky z miesta a hod kriketovou loptičkou. Každá trieda súťažila samostatne. Deti sa snažili, čo im sily stačili a boli aj odmenené.  Najlepší špotovci v každej triede získali medailu. Počasie nám prialo a užili sme si príjemný deň.

     učiteľky 1. stupňa 

    • Mladý konštruktér

    • V predposledný deň školského roka nás v V. A triede navštívil mladý šikovný konštruktér Filip Zliechovec, ktorý je žiakom 7. A triedy ZŠ v Novej Bani. Predstavil nám svoje výtvory a zodpovedal naše zvedavé otázky. Zaujal hlavne chlapcov. Držíme mu palce pri jeho ďalšom mastrovaní. Ďakujeme.

    • Rozlúčka so školským rokom v ŠKD

    • Dnes sme sa v ŠKD poriadne vyšantili. O dobrú náladu a súťaže nebola núdza. Okrem súťaženia sme si dosýta zatancovali, a potom sme sa občerstvili zákuskom a pomarančovo-levanduľovou limonádou. Takto veselo sme sa rozlúčili so školským rokom.

     vychovávateľky ŠKD

    • OŽZ

    • ...teoretická časť... úlohy na stanovištiach... okolie školy... prvá pomoc... búrka... terorizmus... dopravná výchova... ochrana proti požiaru... pobyt v prírode... varovné signály... kolektívna a individuálna ochrana...

     ...praktická časť... prechádzka na Koleso... súťaž tried a učiteľov... voda z potoka do vedra... hod granátom na cieľ... presun lopty cez tunel... streľba zo vzduchovky... štafetový prenos raneného... nápis SOS z prírodných zdrojov... skrývačka pred nebezpečenstvom... živá reťaz na presunutie nákladu... opekačka... zábava... kamaráti... tímový duch...

    • Krúžok Relax v júni

    • Na Relaxe sme sa v júni boli prejsť popri potoku po cestičke do Kamenice, kde sa deti zahrali hry. O týždeň, počas posledného rozlúčkového Relaxu, sme si navarili chutný puding. Zhodnotili sme si činnosť krúžku, deti sa vyjadrili, že najviac sa im páčili aktivity v telocvičnivarenie v kuchynke.

     Verím, že aj budúci rok ich to neprestane baviť v Relaxe a znova sa prihlásia na tento krúžok.

      

                                                                                       Lenka Jančoková, vedúca krúžku

      

    • Výlet na Ranč u Bobiho

    • Dňa 26. 6. sme sa s druhákmi vybrali do Nového Tekova na ranč. Keď sme sa zložili a deti si trocha pobehali, presunuli sme sa k stajniam. Tu nám pani ošetrovateľka koní vyviedla von koňa Sniežika a porozprávala nám nielen o ňom, ale aj všeobecne o koňoch. Boli to veľmi zaujímavé a pre nás aj nové informácie. Deti si mohli Sniežika učesať, pohladkať. Spolu sme si prešli stajne a pozreli aj iné kone. Po chvíli sme si ich silu a rýchlosť mohli vyskúšať naozaj. Deti sa postupne v dvoch skupinách odviezli popri Hrone v koči ťahanom dvoma koňmi. Hádzalo nás do výskania a deti mali super zážitok. V areáli sme si pozreli aj zvieratká v mini zoo. Deti si pobehali do sýtosti, vyskákali sa, vyprázdnili peňaženky a spokojné si sadli znova do autobusu. Posledná zastávka bola v Žarnovici, pretože sme deti pozvali na zmrzlinu

     Myslíme si, že výlet bol vydarený. Deti, aj keď boli ufúľané, zalepené, spotené, ale isto boli spokojné a hlavne, že sme sa všetci vrátili zdraví.

                                                                                                          triedne učiteľky druhákov

    • Novobanská kopačka

    • Dňa 19. 6. 2023 sa uskutočnil na novobanskom ihrisku futbalový turnaj. Zúčastnili sa ho 4 tímy mladších žiakov a 4 tímy najmladších žiakov. Hrací systém bol taký, že hral každý s každým.

     Mladším žiakom našej školy sa podarilo obhájiť prvenstvo z minulého roka. Vyhrali 1:0 so ZŠ sv. Alžbety N. Baňa, potom 2:0 so ZŠ T. Breznica a nakoniec remizovali 0:0 a boli prví o viac strelených gólov. Putovná kopačka sa teda vrátila do našej školy.

     Našim najmladším žiakom sa darilo menej. Postupne prehrali so ZŠ sv. Alžbety N. Baňa 1:3, potom so ZŠ T. Breznica 0:2. Nedarilo sa im premieňať šance na góly. Najlepšie hrali proti jasnému víťazovi ZŠ Jána Zemana N. Baňa, no napriek tomu prehrali 3:0 a skončili na 4. mieste.

     Reprezentovali nás:

     Mladší žiaci: Vladimír Daniš, Róbert Martinec, Ema Adamíková, Simon Kozáček, Michal Horňák, Adam Zúbek, Samuel Maruška, Milan Borgula, Michal Tekeli a Sebastián Borza.

     Najmladší žiaci: Sebastián Števkov, Matias Matejov, Lucas Karpluk, Alex Hudec, Matúš Glezgo, Ladislav Michalov, Matej Čarada, David Debnár, Adam Broš a Tomáš Škopec.

     Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy 😊

    • Ročníkové práce - finále

    • ...školské finále ročníkových prác... trojčlenná porota... dve kategórie... víťaz 1. stupeň - Emily Copp, víťaz 2. stupeň - Tobias Marek Müller... Blahoželáme...

    • Záverečná hodina pracovného vyučovania v III. A

    • Najprv sme veľa gumičkovali, potom chvíľu čakali a nakoniec plní očakávania, netušiac, čo z toho bude, odgumičkovali. Výsledok nám vyčaril úsmev na tvári a u niektorých aj chuť skúsiť to aj doma.

     Držím palce a prajem radostné experimentovanie!

     Mgr. Ivana Betková

    • Ranč pod Babicou

    • 21. 6. sa prváci vybrali na koncoročný výlet. Navštívili Ranč pod Babicou. Najprv si prezreli vyše 40 druhov zvierat ako tigre, lamy, opice, zebry,... niektoré druhy mohli aj kŕmiť priamo z ruky. Po malom občerstvení sme sa vrhli na jazdu na koni a popritom sme mali možnosť vidieť aj prelety orla. Výlet sme ukončili opekaním a hrami na ihrisku. Cestou z areálu sa deti zastavili v stánku s hračkami, z čoho mali veľkú radosť. Nakoniec sme si dopriali ešte osvieženie v podobe zmrzliny a príjemne unavení sme sa vrátili domov. 

     Mgr. Lenka Staňová, tr. uč.

    • Finálové kolo florbalovej ligy mladších žiakov

    • Dňa 21. 6. 2023 sa uskutočnilo v ZŠ Žarnovica 3. kolo florbalovej ligy mladších žiakov za účasti 4 tímov - ZŠ Žarnovica, ZŠ H. Hámre, ZŠ Andreja Kmeťa Žarnovica a naša škola. Hrací systém bol taký, že hral každý s každým 2 x 10 min. Keďže po dvoch kolách sme mali rovnaký počet bodov ako ZŠ Žarnovica, tretie kolo bolo rozhodujúce. O našom konečnom 1. mieste v tomto finálovom kole rozhodlo, že sme s prehľadom porazili všetky tri školy. Prvý zápas sme vyhrali na ZŠ A. K. Žarnovica 4:2, rozhodujúci zápas o prvé miesto proti ZŠ Žarnovica 5:1 a v poslednom sme zdolali ZŠ H. Hámre 4:2 a stali sa celkovým víťazom florbalovej ligy 2023.

     Reprezentovali nás: Marek Fischer, Vladimír Daniš, Marek Fekete, Damián Struhár, Adrián Zurian, Dávid Ďurkov, Simon Kozáček, Michal Gabriel Horňák, Matej Michňa, Róbert Martinec.

     Chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme😊

    • Koncoročný výlet tretiakov a štvrtákov

    • Vo štvrtok 22. 6. 2023 za pekného slnečného počasia žiaci 3. a 4. ročníka vycestovali na dlho očakávaný školský výlet do Zvolena. Najprv navštívili Arborétum Borová hora. Najviac nás očarili krásne zakvitnuté ruže. Prechádzka lesom ponúkala nielen pestrosť rastlín, ale aj príjemné schladenie v horúcom dni. Posilnení desiatou sme sa presunuli do CROC TERRARIUM STUDIO & Tropical world. Exotika na nás dýchala z každej strany. Žiaci boli v priamom kontakte s plazmi či jaštermi a niektorým sa podarilo prekonať aj vlastný strach. Domov sme sa vrátili plní zážitkov a osviežení zmrzlinou.

    • Rozlúčka predškolákov

    • Teplý, slnkom zaliaty jún je predzvesťou blížiacich sa prázdnin. Končí sa ďalší školský rok a s ním ruka v ruke prichádza koniec škôlkarskeho života našich predškolákov. Brány našej materskej školy opúšťa 10 nádejných prváčikov. A tak sa s nami rozlúčili priam veľkolepo. S predškolákmi sa rozlúčil aj pán starosta Mgr. Medlen a pani zástupkyňa Mgr. Ivana Betková. Na záver, ako sa na poriadnu oslavu patrí, sme rozkrájali tortu, zjedli sladkú zmrzlinu. Našim predškolákom prajeme veľa úspechov v škole. Ďakujeme rodičom za spoluprácu, milé slová a krásny darček.

     Zatiaľ čo my učíme naše deti všetko o živote, naše deti nás učia, o čom všetkom život v skutočnosti je. (Angela Schwindt)

    • Čo šepká les 2023

    • 19. júna 2023 sme zažili ďalší úspech trojice našich žiakov na regionálnej lesníckej súťaži Čo šepká les. Družstvo v zložení Simona Repiská, Lukáš Kopernický (žiaci 6.A) a Lucas Pukan (5.A) sa po rozstrele o druhé a tretie miesto umiestnili na 3. mieste. V súťaži jednotlivcov sa naša žiačka Simonka Repiská umiestnila na 1. mieste. Ďakujeme a blahoželáme.

     Súťažili sme v 10 disciplínach - kynológii, vlastivede, spoznávanie zvukov a druhov zvierat, stromov, vyrábali sme vtáčiu búdku, sadili stromček, napísali a ilustrovali príbeh z lesa. Určovali  sme stopy zvierat a šikovnosť sme ukázali na laserovej strelnici.

     Po súťažných disciplínach nám dobre padol pravý poľovnícky guláš. Potom sme už len čakali na vyhodnotenie súťaže.

     Domov sme si odniesli krásne a hodnotné ceny. Prežili sme skvelý a úspešný deň!

    • Koncoročný výlet 6. ročníka

    • Dńa 16. 6. 2023 sa žiaci 6. ročníka rozhodli navštíviť najväčšie Paintball ihrisko na Slovensku vo Zvolene. Keďže táto trieda rada śportuje, voľba bola jasná, čo najviac sa vybehať. A tak sme ráno o 7:20 nastúpili na náš vlak a o 9:00 sme už pozorne počúvali inštruktorov, ktorí nám jasne a zreteľne vysvetľovali pravidlá a princípy tejto hry. Kto pravidlá porušil, v hre skončil. Inštruktori boli prekvapení a označili nás za rekordérov v počte vystrielaných farebných gulôčok (4000) v priebehu 30 minút. Ďaľšiu hru sme si guľôčky šetrili, a tak sme si mohli zahrať ešte ďaľšie dve hry. Po 2,5 hodinovom schovávaní sme navštívili Europa shopping centrum, kde sme si pochutnali na ázijskom obede alebo pizzi. Niektorí vládali ešte aj zmrzlinu na námestí. O 14:40 sme unavení, ale spokojní nastúpili na vlak a cestovali domov. Žiaci 6. ročníka si tento výlet veľmi užili a upevnili vzťahy medzi sebou.                  

                                                                                                                                Mgr. Jana Herková, triedna učiteľka

    • Prezentovanie absolventských prác

    • ...deviataci... absolventské práce... zaujímavé témy... časť v cudzom jazyku... praktická časť... vynikajúco, veľmi dobre, dobre... dva dni... odovzdanie certifikátov... cena za najlepšiu absolventskú prácu a cena riaditeľa školy pre Simonku M.... cena za najlepšiu časť v cudzom jazyku pre Sebka K.... ďakujeme...