• December v materskej škole
     • December v materskej škole

     • V mesiaci december nás najviac potešil príchod Mikuláša, ktorý ku nám zavítal s čertom a anjelom. Trošku sme mali aj strach no Mikuláš bol zvedavý čo všetko vieme a aký sme šikovní. Za odmenu nám rozdal darčeky. V škôlke sme pripravili počas tvorivých dielní rôzne vianočné ikebany, darčeky a upiekli vianočné  koláčiky. Všetko sa potom predávalo v našej malej vianočnej tržnici. Prekvapenie a radosť si deti urobili aj navzájom, vlastnoručne pripravenými darčekmi pre svojich kamarátov. Prvýkrát sme sa zapojili do projektu ,, Koľko lásky sa zmestí do krabičky od topánok,,. Projekt spočíval v tom aby sme pripravili vianočný darček pre seniora, žijúceho v domove dôchodcov a spríjemnili mu tak sviatky. Podarilo sa nám pripraviť 11 krabičiek, a odovzdať kontaktnej osobe. Ďakujeme každému kto prispel svojou troškou. Už tretí rok sa naša škôlka zapojila do projektu: Vianočná pošta pre seniorov a tento rok sme posielali 15 vianočných pozdravov do DSS v Detve a Malackách. Tento rok sme sa rozhodli pribaliť aj pozdravy pre personál v DSS, ktorí si tento rok zaslúžia ešte viac obdivu ako inokedy.

      Veľkú radosť  nám urobil Ježiško, ktorý nás navštívil trošku skôr v škôlke ako doma a nechal nám krásne hračky pod stromčekom. Dúfame, že budúci rok sa všetci opäť stretneme hlavne zdraví a odštartujeme nový rok lepšie ako tento.

      Pod stromčekom darčeky čo srdce pohladia ,

      rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.

      ku šťastiu krôčik, k bohatstvu krok,

      Prekrásne Vianoce a šťastný Nový rok. 

      Prajú deti a pani učiteľky z materskej školy .

    • Školské kolo Dejepisnej olympiády
     • Školské kolo Dejepisnej olympiády

     • Školáci II. stupňa sa momentálne vzdelávajú dištančne, preto aj školské kolo Dejepisnej olympiády prebehlo online. Tento rok sa zúčastnilo 7 žiakov, 5 žiaci v kategórii C a 2 žiaci v kategórii D.

      Výsledky

      Kategória C  

      1. miesto - Vanessa Adamcová - úspešná riešiteľka, postup do okresného kola

      2. miesto - Alex Lupták - úspešný riešiteľ, postup do okresného kola

      3. miesto - Lucia Boháčová - úspešná riešiteľka

      Kategória D 

      1. miesto - Pavel Kamody - úspešný riešiteľ, postup do okresného kola

      2. miesto - Martin Adámik - úspešný riešiteľ, postup do okresného kola

       

      Víťazom blahoželáme, úspešným riešiteľom gratulujeme :-) a všetkým ďakujeme za účasť (teší nás, že deti doma nezleniveli).

      Mgr. Martina Gáborová

     • ŠJ: Zmena platieb za stravu

     • Oznamujeme Vám, že stravné na mesiac január 2021 sa bude realizovať v nasledovných dňoch:

      4. január 2021 od 7.00 - 15.00 hod.

      5. január 2021 od 7.00 - 15.00 hod.

      7. január 2021 od 7.00 - 15.00 hod.

      8. január 2021 od 7.00 - 15.00 hod.

      v školskej jedálni pri ZŠ s MŠ Župkov.

       

      Platba stravného na mesiac február 2021 sa bude realizovať v dňoch:

      20. január - 25. január 2021 denne,

      v čase od 7.00 - 7.30 hod a od 9.30 - 15.00 hod.

       

      Zdvorilo Vás žiadame o dodržanie termínov a času.

      O prípadných zmenách budete včas informovaní na webovom sídle školy.

      Jana Žiaková
      vedúca ŠJ

       

     • Ukončenie karantény v MŠ

     • Oznamujeme rodičom detí materskej školy ZŠ s MŠ Župkov, že od 8. decembra 2020 bude v materskej škole obnovený výchovno-vzdelávací proces v plnom rozsahu. Povinnosťou rodiča je priniesť vyplnené a podpísané tlačivo o bezinfekčnosti dieťaťa (môžete ho vyplniť a podpísať aj priamo v MŠ), ktoré si môžete stiahnuť tu:

      Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_nove.pdf

    • November v MŠ
     • November v MŠ

     • Mesiac november nám nás poriadne zaskočil. Priniesol situácie, ktoré sme nečakali, ale aj tak sme toho v novembri stihli veľa. Učili sme sa ako sa má správať na ceste chodec, cyklista, spolujazdec v aute, ale aj ako sa máme správať v autobuse. Naučili sme sa kedy a ako volať na linku 112. Vieme, že najpodstatnejšie je poskytnúť prvú pomoc a preto pri ľahkých zraneniach sa už nezľakneme a ošetríme rany ako treba. Spoznávali sme cez aktivity ľudské telo: hrali sa na lekárov, používali po cvičení fonendoskop, digitálnym mikroskopom pozorovali časti tela, logico-primo, pracovali na interaktívnej tabule, skladali magnetické časti tela, kostry. Uvarili sme si bylinkový čajík z našej vlastnej bylinkovej záhradky, aby sme predchádzali chrípke. Už teraz sa nevieme dočkať príchodu Mikuláša a všetkého čo nám prinesie mesiac december.