Národný projekt

Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov.

Aj naša škola vďaka národnému projektu:

„ Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.“ vytvorila podmienky pre vznik Inkluzívneho tímu, ktorý bude nápomocný nie len samotným žiakom, ale aj rodičom, či celému pedagogickému spoločenstvu.

Inkluzívny tím zložený zo školského špeciálneho pedagóga, sociálneho pedagóga a asistentov učiteľa poskytne odbornú a kompenzačnú pomoc žiakom, rodičom a učiteľom. Tím poskytne oveľa lepšie príležitosti vo vzdelávaní žiakom so špecifikami a zároveň skvalitní vzdelávanie aj ostatných žiakov našej školy.

Každý žiak má právo na vzdelanie, no ak chceme každému žiakovi poskytovať kvalitné vzdelávanie, je potrebné mať vytvorené podmienky materiálne aj personálne.

Narastajúci počet žiakov s poruchami učenia, aktivity a pozornosti a žiakov s poruchou autistického spektra znamená zmeny pre všetkých zúčastnených na vzdelávacom a výchovnom procese. Aby sme túto zmenu dokázali zvládnuť čo najlepšie, snažíme sa poskytnúť podporu pre žiakov v triedach, učiteľov aj vychovávateľov aj formou personálneho posilnenia.

Inkluzívny tím

Školský špeciálny pedagóg - Mgr. Rudolf Vallo

Sociálny pedagóg - Mgr. Marianna Repiská

Inkluzívny tím sa podieľa na zabezpečovaní špeciálnej starostlivosti o každého žiaka individuálne, adekvátne jeho špeciálno-pedagogickým potrebám. Každý člen je erudovaným odborníkom vo svojom odbore a má jasne určenú úlohu v rámci tímu.

Kontakt:

vallo.rudolf@zszupkov.sk

repiska.marianna@zszupkov.sk

Asistent učiteľa – Lenka Sitárová

Asistent učiteľa – Zdenka Hercegová

Asistent pracuje pod vedením špeciálneho pedagóga najmä so žiakmi priamo na vyučovacej hodine. Je pomocníkom učiteľa i žiaka a spolutvorcom dobrej atmosféry v triede.

Kde nás nájdete?

Miestnosť inkluzívneho tímu sa nachádza na poschodí pri zadnom schodisku

Veríme, že všetci oceníme ich pomoc vo vyučovacom procese, vytváraní podnetného prostredia a dobrej atmosféry na našej škole.