• Výchovné poradenstvo
        • Snažíme sa pomáhať všetkým našim žiakom
      • Výchovné poradenstvo

• Výchovný poradca: Mgr. Mária Kováčová (kovacova.maria@zszupkov.sk)

Konzultačné hodiny: Podľa potreby po telefonickom, osobnom alebo mailovom dohovore.
        V prípade potreby si možno konzultačné hodiny dohodnúť individuálne.

Základné informácie:

* Činnosť výchovného poradcu je zameraná na riešenie výchovno-vzdelávacích problémov žiakov. Výchovno-vzdelávacie problémy žiakov rieši v spolupráci s triednymi učiteľmi, vedením školy, pedagogicko-psychologickou poradňou.
        * Poskytuje poradenský servis pre rodičov a žiakov v oblasti profesijnej orientácie, informuje o možnostiach štúdia na stredných školách a učilištiach
        * Umožňuje náborovým pracovníkom stredných škôl stretnutie so žiakmi, zabezpečuje účasť na prezentáciách stredných škôl – Stredoškolák.
        * Spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradňou v Žarnovici a odporučí ju nerozhodným rodičom a žiakom pri výbere vhodnej školy.
        * Spolupracuje s koordinátorom prevencie sociálno-patologických javov.

Užitočné informácie:

Užitočné informácie o prevencii šikanovania a profesijnej orientácii môžu nájsť rodičia a žiaci na internetových stránkach:

www.prevenciasikanovania.sk
        www.infovek.sk
        www.povolania.sk
        www.strednaskola.sk
        www.svetprace.sk

Prijímacie konanie:
        • Žiak si môže podať 2 prihlášky.
        • Prihlášku vypĺňa výchovný poradca.
        • Rodič a žiak podpisom potvrdia správnosť údajov.